Tagi
Wszelkie informacje, zdjęcia i materiały na temat Chwałowic mile widziane i żmudnie poszukiwane. Proszę się nimi dzielić, a być może znajdzie się też dla nich miejsce w tym miejscu. email: bagyage@gmail.com

Wpisy z tagiem: jubileusz

piątek, 22 czerwca 2018
Jubileusz 90-lecia Szkoły w Chwałowicach 1928-2018

Jubileusz 90-lecia Szkoły w Chwałowicach (1928-2018), połączony ze zjazdem absolwentów wszystkich roczników odbył się w sobotę 16 czerwca 2018 r. Od godziny 9.00 uczestnicy rejestrowali się, spacerowali, rozmawiali, mogli przeglądać kroniki szkolne i korzystać z kawiarenki.

jubileusz1

O godzinie 12.00 rozpoczęła się na sali gimnastycznej uroczystość jubileuszowa, prowadzona przez nauczycieli Katarzynę Gierasińską i Marka Sępioła, w trakcie której znalazło się miejsce na przemówienia, wspomnienia, wręczenie nagród, dyplomów i odznaczeń. Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenna Pacholczak oraz Przewodniczący Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego Sejmiku Zbigniew Gołąbek na ręce Dyrektora Szkoły Marka Gierasińskiego przekazali na rzecz Szkoły medal „Pro Masovia”, ustanowiony w 2006 roku przez Sejmik Województwa Mazowieckiego za wybitne zasługi oraz całokształt działalności. Następnie wręczyli nauczycielom, emerytowanym nauczycielom i pracownikom dyplomy przyznane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika za wieloletnią i rzetelną pracę wychowawczo – dydaktyczną.

jubileusz2

Starosta Powiatu Radomskiego Mirosław Ślifirczyk podczas swojego przemówienia poinformował o przyznaniu Szkole środków na zakup nowego kombajnu zbożowego. Specjalnym odznaczeniem został uhonorowany przez Starostę emerytowany nauczyciel Jan Czarnecki. Burmistrz Miasta i Gminy Iłża Andrzej Moskwa wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Iłży Józefem Skrobiszem i Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Iłżeckiej Januszem Szmitem wręczyli medale za osobisty wkład w rozwój historycznego miasta Iłży i Ziemi Iłżeckiej dla emerytowanej nauczycielki Marii Smagi, Wicedyrektor Szkoły Jadwigi Błaszczyk i Dyrektora Szkoły Marka Gierasińskiego.

jubileusz3

jubileusz4

Występy artystyczne rozpoczęli uczniowie przy akompaniamencie akordeonu, następnie dziewczęta z drugiej klasy z towarzyszącym im grą na gitarze nauczycielem Markiem Sępiołem odśpiewały piosenki kojarzące się z latami szkolnymi, szkolna grupa artystyczna zaprezentowała scenkę z komisji przedpoborowej oraz pojawiły się elementy musztry i ćwiczenia z bronią. Na zakończenie liryczno-muzyczny występ zaprezentował nauczyciel Marek Sowa, do którego dołączył z melodeklamacją nauczyciel Tadeusz Pękała.

jubileusz5

jubileusz6

jubileusz7

jubileusz8

O godzinie 13.30 uczestnicy uroczystości pozowali przez budynkiem Szkoły do wspólnego zdjęcia, a następnie udali się na poczęstunek, po którym aż do godziny 19.00 odbywały się spotkania z nauczycielami i wychowawcami w salach szkolnych. Po części oficjalnej odbył się bal jubileuszowy, który trwał do rana.

jubileusz9

jubileusz10

Fot. Ł. Smaga 16.06.2018

Z okazji Jubileuszu ukazała się, rozdawana uczestnikom, publikacja zatytułowana „90 lat szkoły w Chwałowicach 1928-2018”, zawierająca kalendarium wydarzeń z historii szkoły, wspomnienia dyrektorów, nauczycieli i absolwentów, archiwalne i współczesne zdjęcia oraz wykaz nauczycieli, pracowników i absolwentów.

publikacja jubileusz

piątek, 01 czerwca 2018
JUBILEUSZ 90-LECIA SZKOŁY W CHWAŁOWICACH 1928-2018

szkoła rolnicza1

JUBILEUSZ

90-LECIA SZKOŁY W CHWAŁOWICACH

1928 - 2018

połączony ze Zjazdem Absolwentów wszystkich roczników

sobota 16 czerwca 2018 r.

szkoła rolnicza2

Przebieg  Jubileuszu 90-lecia Szkoły w Chwałowicach: „Tradycja łączy pokolenia”

9.00 – Rejestracja uczestników, możliwość zakwaterowania i skorzystania z kawiarenki - szkoła, sala nr 7 na parterze

12.00 – Uroczystość Jubileuszowa

13.30 – Wspólne zdjęcie uczestników Jubileuszu

14.00 – Poczęstunek

15.00 – Czas wspomnień – koleżeńskie spotkanie po latach

19.00 – Bal Jubileuszowy

Przez cały czas Jubileuszu otwarty będzie budynek szkoły, sale lekcyjne, teren szkoły, gdzie można odbywać spotkania klasowe.

Szczegóły: http://www.ckuchwalowice.pl

szkoła rolnicza3

szkoła rolnicza4

Fot. z kolekcji Pana J. Czarneckiego

szkoła rolnicza5

Fot. R. Orczykowski 17.04.2017

piątek, 28 sierpnia 2015
5 lat. Skromny jubileusz.

alejka50-60

Alejka. Lata 50/60-te. Fot. z kolekcji Pana J. Czarneckiego

alejka60

Alejka. Lata 60-te. Fot. z kolekcji Pana J. Czarneckiego.

W sobotę 28.08.2010 r., czyli dokładnie 5 lat temu pojawiły się pierwsze cztery wpisy na niniejszym blogu. Oznacza to, że w dniu dzisiejszym obchodzić pozostaje w zaciszu skromny jubileusz. Bez pompy, gdyż kameralność tego miejsca sprawia, iż trafia tu zapewne garstka osób i to jedynie okazjonalnie. Statystyka wymusza taką prawidłowość. Niemniej strona ta wpisuje się w szerszą tendencję jaką można zaobserwować w sieci zakładającą zwrot w kierunku regionalizmu i lokalności. Ów kierunek doznaje dalszych podziałów a jeden z nich prowadzi do motywów sentymentalnych. Właśnie one legły u podstaw decyzji o założeniu tego bloga. Nie wtrącając się za bardzo w publicystykę oraz roztrząsanie aktualnych problemów lokalnych w tym społecznych, politycznych czy też obyczajowych, strona z samego założenia ma po prostu utrwalać pamięć głównie na temat Chwałowic i ziemi iłżeckiej; o miejscach, zdarzeniach, wytworach ludzkiej działalności i samych ludziach. Początkowo wydawało się, że pospolitość tego miejsca nie pozwoli na zbyt wiele i bardzo szybko zabraknie tematów, którym można poświęcać kolejne wpisy. Z czasem okazało się jednak, że obawa ta była bezpodstawna i również w takim mikroskopijnym fragmencie świata można odnaleźć wiele. Udało się przede wszystkim dotrzeć do bogatego archiwum zdjęć uratowanych przez Pana Jana Czarneckiego, dokumentujących wiele z tego, co się działo w drugiej połowie ubiegłego wieku. Przeszłość przeplatana teraźniejszością pozostawia ślad, który co najwyżej można próbować ujmować w słowa bądź utrwalać na fotografiach. Należy to czynić na bieżąco i niezwłocznie, albowiem czas płynie nieubłaganie i wszystko przemija. Dla bliskich osób i bliskich miejsc warto to robić, aby ocalić ten nasz świat od zapomnienia.

alejka2007

Alejka. Fot. Ł. Smaga 30.09.2007

alejka2011

Alejka. Fot. Ł. Smaga 14.05.2011

alejka2014

Alejka. Fot. Ł. Smaga 11.10.2014

alejka2015

Alejka. Fot. Ł. Smaga 04.04.2015